Kategoria: Projekty i sukcesy
- 11 czerwiec 2014
Dr Robert Rumiński powołany do Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Lena Kolarska-Bobińska, powołała dr Roberta Rumińskiego (członka zarządu Stowarzyszenia Top 500 Innovators) do Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie.
Dr Rumiński będzie zaangażowany w działalność dwóch kluczowych dla programu Fulbrighta komitetów: Komitetu Naukowego oraz Komitetu Finansowego. Bbędzie również dążył do znalezienia wspólnych obszarów współpracy pomiędzy Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta a Stowarzyszeniem Top500 Innovators
Więcej informacjiKategoria: Projekty i sukcesy
- 11 czerwiec 2014
Zachodniopomorski Nobel 2013
Decyzją kapituły Zachodniopomorskiego Klubu Liderów Nauki, ZACHODNIOPOMORSKI NOBEL 2013 w dziedzinie nauk o morzu, za opracowanie i wdrożenie systemu NAVDEC do bezpiecznego prowadzenia obiektu pływającego, został przyznany zespołowi pracowników Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie pod kierownictwem dr. hab. inż. Zbigniewa Pietrzykowskiego, prof. AM. W skład zespołu wchodzą m.in. dwaj absolwenci programu TOP500, pracownicy Instytutu Geoinformatyki, Witold Kazimierski (40.8) i Piotr Wołejsza (40.7). Na zdjęciu profesor Akademii Morskiej Zbigniew Pietrzykowski wraz z zespołem (źródło: Gazeta.pl).
Kategoria: Konferencje
- 11 czerwiec 2014
Konferencja “Science for Industry: Necessity is the mother of invention”
W dniach 25-27 czerwca 2014 r. w Warszawie odbędzie się trzecia konferencja z cyklu „Science for Industry: Necessity is the mother of invention” organizowana przez Instytut Nauk Geologicznych PAN pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Top 500 Innovators z czynnym udziałem licznej reprezentacji absolwentów Programu Top 500 Innovators oraz zaproszonych gości (m.in.: prof. Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda).
Trzecia edycja konferencji będzie poświęcona prezentacji najnowszych polskich osiągnięć w badaniach i poszukiwaniach surowców energetycznych, w tym przede wszystkim gazu łupkowego – uważanego za surowiec potencjalnie strategiczny zarówno gospodarczo jak i politycznie. Ponadto zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia w badaniach i poszukiwaniach innych surowców (ropa, gaz, węgiel, wody termalne), innowacje związane z szeroko pojętymi badaniami środowiska, ekologią, geologią, poszukiwaniem i zrównoważoną eksploatacją zasobów naturalnych, poszukiwaniem, eksploatacją, i ochroną zasobów wód podziemnych, mineralnych i termalnych. Kolejny blok zagadnień dotyczyć będzie możliwościom pozyskania funduszy na realizację projektów badawczych, innowacyjnych oraz komercjalizację technologii. Podczas konferencji wystąpią m.in.: przedsiębiorcy i naukowcy, przedstawiciele Stowarzyszenia Top 500 Innovators, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska, NCBR, PARP oraz KIC InnoEnergy.
Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu – szczegółowe informacje
Kategoria: Konferencje
- 06 czerwiec 2014
Konferencja podsumowująca projekt „UMB na ścieżce innowacyjnego rozwoju”
Stowarzyszenie Top 500 Innovators, jako patron wydarzenia, zaprasza do udziału w konferencji podsumowującą projekt „UMB na ścieżce innowacyjnego rozwoju”, która odbędzie się 12 czerwca 2104 r. w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Podczas konferencji wystąpią m.in. prof. Krzysztof Kurzydłowski - Dyrektor NCBR, Dariusz Szewczyk Zastępca Prezesa PARP, prof. Mirosław Miller z Międzynarodowego Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur PAN oraz Michał Charkiewicza - Prezes Zarządu ChM Sp. z o.o. Panel dyskusyjny poświęcony wyzwaniu aktywizacji publicznych organizacji badawczych oraz przedsiębiorców w zakresie komercjalizacji wiedzy poprowadzi dr Jolanta Koszelew.
Wydarzenie to będzie też okazją do zapoznania się z potencjałem UMB oraz nawiązania kontaktów. W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele nauki, gospodarki, instytucji finansowych, samorządowych, a także przedsiębiorcy z listy "100 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw branży medycznej".
Więcej informacji: http://spin.umb.edu.pl/s,konferencja,89.html
Kategoria: Konferencje
- 04 czerwiec 2014
Konferencja "Łódzkie innowacje i kreacje"
Stowarzyszenie Top 500 Innovators, jako patron wydarzenia, zaprasza do udziału z konferencji „Łódzkie innowacje i kreacje”. Odbędzie się ona 13.06.2014 r. w hotelu Novotel, Łódź, al. J. Piłsudskiego 11a.
Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Andrzej M. Pawlak, wykładowca uniwersytetów Berkley oraz Stanforda w Kalifornii, jeden z nielicznych naukowców pracujący na dwóch uczelniach z pierwszej piątki uczelni amerykańskich. Na swoim koncie ma ponad 100 patentów, a tylko 7 z nich rocznie przynosi ponad 10 mld $ zysków. W wykładzie inauguracyjnym prof. Pawlak przedstawi główne kierunki działalności innowacyjnej oraz kluczowe narzędzia i procedury innowacji niszowej.
Kategoria: Wydarzenia
- 04 czerwiec 2014
POLISHOPA Design Thinking Conference
Stowarzyszenie Top 500 Innovators zaprasza na POLISHOPA Design Thinking Conference. To pierwsza taka konferencja organizowana w Polsce. Udział w niej potwierdzili prelegenci z ośrodków związanych z metodologią z kraju oraz zza granicy. POLISHOPA ma na celu przede wszystkim zapoznanie z metodologią Design Thinking (DT) jak największej liczby osób. Dlatego właśnie udział w niej jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy dowiedzą się na niej czym jest metodologia DT oraz Service DT. Poznają ekspertów, metodologów, fascynatów metodologii. Po prostu każdego, kto interesuję się design thinking! POLISHOPA to świetna okazja, by zobaczyć jak realnie sprawdza się w projektach metodologia DT, jakie doświadczenia zgromadziły ośrodki w Polsce i za granicą. Konferencja dedykowana jest przedsiębiorcom, pracownikom naukowym, studentom i metodologom DT.
Więcej informacji na temat wydarzenia uzyskać można pod adresem strony: www.polishopa.com
Kategoria: Wydarzenia
- 03 czerwiec 2014
Konkurs Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki
Rozpoczęło się głosowanie, które ma wyłonić laureata nagrody specjalnej w konkursie „Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”. Do 8 czerwca można głosować wybierając spośród listy 58 wynalazków znajdujących się na stronie edukacja.dziennik.pl/eureka-dgp/wynalazki. Wśród zgłoszeń są wynalazki topowiczów:
- nr 6 Piezoelektryczny mikronapęd liniowo-obrotowy (Daniel Prusak)
- nr 13 Sposób rutingu w sieciach ze skrytą klasyfikacją przepływów (Jerzy Domżał)
- nr 40 Sposób otrzymywania syntetycznego hydroksyapatytu zawierającego nanocząstki srebra metalicznego (Agnieszka Sobczak-Kupiec)
- nr 57 Nanokompozytowy pochłaniacz tlenu (Zenon Foltynowicz, Wojciech Kozak)
Aby oddać głos, należy przesłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , podając numer wybranego wynalazku oraz jednozdaniowe uzasadnienie swojego wyboru. Zespół wynalazczy, który zbierze największą liczbę głosów, otrzyma specjalne wyróżnienie podczas gali finałowej w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają nagrody: e-booki i dostępy do elektronicznego wydania DGP. Zachęcamy do głosowania!