06listopad2018

Kategoria: Projekty i sukcesy

Pierwszy na świecie elektroniczny system maskujący - przełomowy wynalazek Topowicza

Prof. Adam Januszko to współtwórca przełomowego rozwiązania, które pozwala na zmianę kolorów obiektów obserwowanych gołym okiem np. czołgu lub stanowiska dowodzenia. Prototyp Kameleona jego twórcy zaprezentowali na International Innovation & Technology Exhibition ITEX 2014 w Kuala Lumpur w Malezji. Wynalazek zyskał duże uznanie i został wyróżniony złotym medalem.

Zachęcamy do lektury:

(fot. Bogusław Politowski/Polska Zbrojna)

Kategoria: Projekty i sukcesy

Nominacja profesorska dla Topowiczki - Adriany Zaleskiej

Wśród 61 przedstawicieli świata nauki i szktuki, którzy obebrali nominacje profesorskie z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, znalazła się także Adriana Zaleska, profesor nauk technicznych z Uniwersytetu Gdańskiego.

Ada, serdecznie gratulujemy!

(fot. Eliza Radzikowska-Bialobrzewska)

Kategoria: Program

Potrzebujesz mocy obliczeniowej do swojego projektu? Oferta NCBJ dla absolwentów Programu TOP 500 Innovators.

Superkomputer budowany od kilku lat w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k. Warszawy osiągnął stopień dojrzałości pozwalający na rozszerzenie grona jego użytkowników. Dzięki uprzejmości Kierownika Projektu CIŚ, prof. dr hab. Wojciecha Wiślickiego wszyscy absolwenci Programu TOP 500 Innovators w ramach prowadzonych przez siebie badań naukowych mogą za darmo do końca października 2015 wykonywać obliczenia na tamtejszym klastrze HPC.

Warunkiem przystąpienia do programu jest zawarcie umowy pomiędzy Narodowym Centrum Badań Jądrowych a macierzystą jednostką naukową absolwenta na wspólne prowadzenie badań naukowych. NCBJ wnosi do tej umowy możliwość wykonywania obliczeń i symulacji na klastrze HPC oraz wsparcie w zakresie korzystania z superkomputera. Pracodawca absolwenta Programu TOP 500 Innovators wnosi pomysł i same badania, gwarantując podziękowania dla CIŚ w publikacjach będących wynikiem przeprowadzonych prac. Korzystanie z zasobów Centrum Informatycznego w Świerku w ramach Programu CIŚ-500 nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Więcej szczegółów na cis.gov.pl

Kategoria: Wydarzenia

Stowarzyszenie Top 500 Innovators na Polsko-Amerykańskim Tygodniu Innowacji

Stowarzyszenie Top 500 Innovators jako partner strategiczny prestiżowego wydarzenia Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji organizowanego przez MSZ zaprasza wszystkich uczestników PATI na spotkanie przygotowawcze, które odbędzie się 7 listopada 2014 r. w Hotelu Mariott w Warszawie.

Stowarzyszenia współorganizuje wydarzenia na Uniwersytecie Kalifornijskim Berkeley oraz Uniwersytecie Stanforda, na którym odbędzie się sesja dedykowana Top 500 Innovators z udziałem absolwentów oraz Dyrektorem Programu Top 500 Innovators na Stanfordzie - Michaelem Leepechem. Kilkoro Topowiczów wystąpi także w roli prelegentów prezentując swoje rozwiązania podczas sesji tematycznych. Zachęcamy do zapoznania się z agendą na stronie www.paiw.pl.

Kategoria: Design Thinking

Design Thinking Week 2014 - fotorelacja

  • 11 miast
  • 25 warsztatów
  • 2 wystawy
  • 2 konferencje
  • 5 spotkań
  • ponad 1000 uczestników

Czytaj więcej: Design Thinking Week 2014 - fotorelacja

Kategoria: Projekty i sukcesy

Przedstawiciele Stowarzyszenia Top 500 Innovators o propozycjach dla Programu Operacyjnego POIR w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju

W zeszły poniedziałek, tj. 27 października, przedstawiciele Stowarzyszenia Top 500 Innovators spotkali się z Panem Leszkiem Grabarczykiem, Zastępcą Dyrektora Centrum oraz Panem Łukaszem Jaskiem, Kierownikiem Działu Programowania i Projektów Systemowych. Podczas spotkania przedstawione zostały propozycje konkursów wspierających współpracę nauki z przemysłem i komercjalizację wyników badań naukowych w ramach nowego Programu Operacyjnego POIR oraz omawiano możliwości dalszych działań Stowarzyszenia na rzecz Centrum.

Nad propozycjami konkursów, będącymi odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby środowiska naukowego, pracowała grupa ponad 30 Przedstawicieli Stowarzyszenia, wśród których znaleźli się naukowcy, przedsiębiorcy, specjaliści z centrów transferu technologii oraz brokerzy innowacji.

Przedstawione rozwiązania dotyczyły, m.in. wspierania naukowców w procesie zakładania spółek spin off i spin out, wspierania realizacji projektów B+R na uczelniach do fazy MVP(Minimum Valiable Product), wspierania mikro i małych przedsiębiorstw w zakresie realizacji projektów B+R.

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista