Kategoria: Wydarzenia
- Utworzono: 09 luty 2015
„Rola nauki w służbie innowacyjnego społeczeństwa”-debata, Warszawa 26.02
Akademia Młodych Uczonych PAN, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” zapraszają na debatę z cyklu Polskie Puzzle pt.: „Rola nauki w służbie innowacyjnego społeczeństwa”. Spotkanie odbędzie się w dniu 26 lutego 2015 r., w godz. 11:00 – 13:30 w Sali Konferencyjnej Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.
Debatę, której ideą jest wymiana poglądów na temat stanu nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce w aspekcie oddziaływania z otoczeniem społeczno-gospodarczym poprowadzi red. Radosław Brzózka (TVP).
Uczestnicy dyskusji będą poszukiwać punktów zbieżnych i możliwości zbudowania pomostów łączących naukę i gospodarkę.
Czytaj więcej: „Rola nauki w służbie innowacyjnego społeczeństwa”-debata, Warszawa 26.02
Kategoria: Projekty i sukcesy
- Utworzono: 30 styczeń 2015
Bożena Tyliszczak w plebiscycie Krakowianin 2014
Miło nam poinformować, że "topowiczka" dr inż. Bożena Tyliszczak z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej została nominowana w Plebiscycie Dziennika Polskiego - Krakowianin 2014 w kategorii Nauka jako "młody naukowiec z wyróżniającym się dorobkiem i publikacjami o zasięgu międzynarodowym". Zachęcamy do głosowania!
Kategoria: Wydarzenia
- Utworzono: 30 styczeń 2015
Podsumowanie Design Thinking Week Polska 2014
Zapraszamy do obejrzenia podsumowania DT Week Polska 2014!
Kategoria: Wydarzenia
- Utworzono: 29 styczeń 2015
O skutecznym networkingu na UMCS w Lublinie
Umiędzynarodowienie jest główną siłą napędową rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego na świecie, a także priorytetem dla polskich uczelni i instytutów badawczych. O tym jak efektywnie pozyskać najlepszy kapitał intelektualny z zagranicy do współpracy z jednostkami polskimi dyskutowano w dniach 22-23 stycznia 2015 r. na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie na konferencji „Studenci Zagraniczni w Polsce 2015”.
Katarzyna Sobótka-Demianowska z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, reprezentująca Stowarzyszenie TOP 500 Innovators, podzieliła się doświadczeniami z Doliny Krzemowej jak skutecznie „networkingować”, czyli nawiązywać kontakty międzynarodowe, które pozwolą wyjść ze swoją ofertą na międzynarodowy rynek badań i innowacji. Nawiązanie, ale też utrzymanie kontaktów to podstawa internacjonalizacji pracy naukowców.
Kategoria: Konferencje
- Utworzono: 29 styczeń 2015
Konferencja Facing the Challenges in European Union.
W dniach 14-15 maja br. w SGH w Warszawie odbędzie się konferencja pt.: "Facing the Challenges in European Union. Re-thinking of EU Education and Research for Smart and Inclusive Growth (EuInteg)”. Organizatorami konferencji są m.in.: Polskie Stowarzyszenie Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA), Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Gdański.
Stowarzyszenie TOP 500 Innovators objęło patronat nad tym wydarzeniem.
Jedna z Topowiczek - Ewa Osuch-Rak - jest organizatorką panelu dotyczącego innowacyjności, który odbędzie się 15.05.
Więcej szczegółów na temat konferencji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.
Kategoria: Wydarzenia
- Utworzono: 23 styczeń 2015
Konkurs Innovators Under 35 MIT także dla młodych innowatorów w Polsce
Stowarzyszenie Top500 Innovators zostało partnerem prestiżowego konkursu MIT Innovators Under 35 organizowanego po raz pierwszy w
Polsce przez czasopismo MIT Technology Review.
Konkurs jest organizowany od 1999 roku, a jego celem jest stworzenie grupy inicjatorów zmian społecznych.
Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się takie osoby jak: Konstantin Novoselov (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki), Max Levchin
(założyciel firmy PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).
Więcej o wydarzeniu możecie
przeczytać tutaj.