06listopad2018

Kategoria: Program

Znamy uczestników czwartej edycji programu Top 500

MNiSW ogłosiło listę 180 młodych uczonych, którzy wezmą udział w ostatniej edycji programu Top 500. O te miejsca konkurowało 319 kandydatów a pracę komisji rekrutacyjnych wspierali przedstawiciele Stowarzyszenia Top 500 Innovators.

Uczestnicy "Top 500 Innovators" w 2015 roku wyjadą w pięciu grupach na 9-tygodniowe programy stażowo-szkoleniowe na Stanford University w USA (dwie grupy) i University of Cambridge w Wielkiej Brytanii (dwie grupy). Więcej informacji i pełna lista uczestników na stronie Ministerstwa.

Kategoria: Projekty i sukcesy

Stypendia START 2015 dla Topowiczów

W sobotę 23 maja wręczono stypendia START 2015. Wśród laureatów konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej znalazło się troje topowiczów:

  • Jan Paczesny
  • Artur Rydosz
  • Szymon Szott

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej, animacji o programie START oraz relacji wideo. Podczas uroczystości odtworzono nagranie z wypowiedziami laureatów poprzednich edycji, m.in. topowiczki Anny Szkulmowskiej. W uroczystości brał równiez udział prof. Piotr Moncarz ze Stanford University, który skomentował uroczystość słowami "Topowicze górą!" :)

Kategoria: Program

Zakończyła się rekrutacja do ostatniej edycji Programu Top 500 Innovators!

22 maja zakończyła sie rekrutacja do ostatniej edycji Programu Top 500 Innovators. Przedstawiciele Stowarzyszenia Top 500 Innovators wspierali pracę komisji rekrutacyjnych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się dołączyć do rodziny Topowiczów. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!

Kategoria: Program

23-24 kwietnia IV Spotkanie Programowe Absolwentów Programu Top 500 Innovators

Kolejne Spotkanie Programowe skupiło ponad 60 absolwentów Programu. Tym razem gościliśmy także Dyrektora Andrzeja Kurkiewicza i Katarzynę Heith z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Kamila Melcera i Michała Żukowskiego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Biankę Siwińską z Fundacji Perspektywy. Przedmiotem spotkania było dyskusja nad możliwościami, jakie daje nowa perspektywa finansowa, skuteczne budowanie wizerunku, jak również inicjatywy i działania, w jakie zaangażowani są Topowicze m.in.: prace grup roboczych z MNiSW i NCBR, Pakt dla Nauki czy Komisje Sejmowe.

Kolejne miesiące zapowiadają się bardzo intensywnie, zwłaszcza w obszrze design thinking: Polishopa, DT Camp oraz druga odsłona ogólnopolskiego festiwalu design thinking - czyli DT Week 2015. Czeka nas też PAMI oraz wiele innych imprez.

Kategoria: Konferencje

Po IX Kongresie Obywatelskim



Jako podsumowanie Kongresu powstała seria publikacji.
Zachęcamy do zapoznania się z publikacją Czempiony dla innowacyjności Polski będącą relacją z sesji "Rola polskich czempionów w pobudzaniu innowacyjności i ekspansji zagranicznej małych i średnich przedsiębiorstw". Jest ona poświęcona wpływowi jaki mogą mieć proinnowacyjne zachowania tzw. czempionów czyli dużych krajowych korporacji kontrolowanych częściowo przez państwo.

Duży wkład do tej broszury mają topowicze:
Przemysław Sękalski jest autorem rozdziału: Innowacje wymagają pracy zespołowej
z kolei Katarzyna Walczyk-Matuszyk podzieliła się swoimi przemyśleniami w części zatutuowanej: Potrzebujemy odpowiedniego ekosystemu.

Publikację można przeczytać tutaj

Kategoria: Projekty i sukcesy

Pakt dla Nauki opublikowany

Kilkadziesiąt osób z różnych środowisk zaangażowało się w stworzenie dokumentu diagnozującego sytuację polskiej nauki oraz rekomendującego potrzebne zmiany.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Paktu dla Nauki.

Pakt został przedstawiony osobiście m.in. minister nauki Lenie Kolarskiej-Bobińskiej oraz marszałkowi Sejmu Radosławowi Sikorskiemu.

Czytaj więcej na temat Paktu na obywatelenauki.pl

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista