wroclaw.gazeta.pl - podsumowanie konferencji Innowacyjny Wrocław
- In W mediach
- Post 27 luty 2015
Portal opisuje wystąpienie Joanny Pniewskiej z Politechniki Gdańskiej dotyczące design thinking. Topowiczka jest opisana jako pomysłodawczyni i koordynatorka ogólnopolskiego festiwalu Design Thinking Week. Gazeta internetowa nadmienia, że jest laueratką programu stażowego Top 500 Innovators na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a w pracy zawodowej zajmuje się transferem technologii z nauki do biznesu.
Zacytowano wypowiedź Joanny Pniewskiej:
"- Design thinking to usystematyzowany sposób myślenia. Żeby wpaść na innowacyjny pomysł, trzeba zebrać interdyscyplinarny zespół, bo problemy w dzisiejszym świecie są złożone.
Pierwsza część to faza empatii. - Musimy się jak najwięcej dowiedzieć o odbiorcy i jego problemach. Ważne jest też wyjście z biura, by dyskretnie pooobserwować odbiorców. Potem zaczyna się faza definiowania: trzeba konkretnie opisać problem - wyjaśniła.
Potem grupa powinna wygenerować jak najwięcej pomysłów w burzy mózgów, dalej zaczyna się prototypowanie. Pniewska: Bierzemy papier, nożyczki i wszystko co mamy pod ręką. Powiedzmy sobie: "do it yourself". Tworzymy prototyp, żeby zobaczyć czym nasz pomysł może być.
Na końcu czeka nas testowanie. - Sprawdzamy, czy to wszystko ma sens. Te metody wyglądają na proste i czasochłonne. Ale dzięki nim można wpaść na przełomowe pomysły".
Gazeta odnosi się też do działań zrealizowanych przez dwoje topowiczów pracujących w EIT+ Patrycji Radek - wicedyrektor ds. marketingu i sprzedaży w EIT+ i Przemysława Hałuba, koordynatora ds. kluczowych klientów w departamencie rozwoju biznesu tego centrum. Współorganizowali oni warsztaty na temat projektowania przystanku tramwajowego.
Portal cytuje Patrycję Radek, która konkluduje warsztaty "- Najważniejsza okazała się część empatyczna, w której mówiliśmy o potrzebach. Uczestnicy stwierdzili, że warto by zastosować tę metodę w konsultacjach społecznych urzędu miejskiego."
Czytaj więcej na: wroclaw.gazeta.pl