Silver Label Certificate dla klastra BTM
Z wielką przyjemnością informujemy, że Klaster BioTechMed Mazovia, koordynowany przez BTM Innovations, jako pierwszy Klaster w Polsce, otrzymał międzynarodowy certyfikat „European Cluster Excellence Silver Label Certificate”. Prezesem Zarządu BTM Innovations jest topowicz Paweł Nowicki. Gratulujemy!
Design Thinking na WAT
Doktoranci studiów stacjonarnych na Wydziale Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej odbywają obecnie praktyczny kurs pt. Myślenie Projektowe. Kurs składa się z cyklu wykładów oraz zajęć praktycznych w oparciu o wiedzę i umiejętności nabyte podczas szkolenia w Stanford University w ramach projektu Top 500 Innovators (grupa 40.5).
Topowicze LIDERami!
Miło nam poinformować, że wśród laureatów VI edycji konkursu LIDER znajduje się aż sześcioro topowiczów! Nasze gratulacje dla następujących osób:
- Monika Danielewska
- Michał Grega
- Marta Grodzik
- Dorota Kołbuk
- Grzegorz Liśkiewicz
- Artur Rydosz
Oznacza to, że prawie 20% projektów finansowanych w tej edycji konkursu NCBiR to projekty kierowane przez absolwentów programu Top 500. Brawo!
Topowicz na Tech Crunch Disrupt
Spółka VoicePIN.com to Krakowski start-up, w który od samego początku jako kierownik naukowy, zaangażowany jest jeden z Topowiczów - Jakub Gałka z Katedry Elektroniki, AGH w Krakowie. VoicePIN.com jest dostawcą usługi SaaS do biometrycznego głosowego uwierzytelniania tożsamości klientów na potrzeby aplikacji mobilnych, usług telefonicznych i internetowych.
Można już z niej korzystać m. in. w mobilnej aplikacji bankowej FM Banku - Bank Smart. Jest to pierwsze w Polsce wdrożenie mobilnej biometrii bankowej. Warto wspomnieć, że komercjalizowana technologia powstała na gruncie wspólnego projektu VoicePIN.com oraz AGH w Krakowie w ramach Programu Badań Stosowanych NCBR.
W ubiegłym miesiącu prezentacja Jakuba zwyciężyła podczas Tech Crunch Meetup w Krakowie dzięki czemu VoicePIN.com zostało zaproszone na konferencję Tech Crunch Disrupt w San Francisco, która rozpoczyna się dziś (21. września). Trzymamy kciuki!
Sukces w konkursie FNP IMPULS
Również wśród naszych "nowych" Topowiczów mamy sukcesy - Agnieszka Fornalczyk z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, która wyjeżdża do Cambridge z kolejną grupa Top 500 została laureatką ostatniej, czwartej edycji programu IMPULS Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Celem konkursu IMPULS jest promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych.
Agnieszce serdecznie gratulujemy i życzymy, aby wyjazd na Top 500 przyczynił się do jeszcze większych sukcesów!
Topowicze w Radzie Młodych Naukowców
Ogłoszony został skład Rady Młodych Naukowców V kadencji. Miło nam poinformować, że w nowym składzie Rady znalazło się troje absolwentów programu Top 500: Karolina Czarnecka, Daniel Strub i Bożena Tyliszczak. Gratulacje!
Podwójny sukces topowicza Wojciecha Wodo
Dwie inicjatywy, w które jest zaangażowany Wojciech Wodo zostały nagrodzone podczas Ogólnopolskiego Konkursu Przedsiębiorczości Akademickiej organizowanego na Politechnice Wrocławskiej.
Wyróżnienie Akademicki Lider Innowacji, w kategorii produkt innowacyjny otrzymała firma 360Degrees Wojciecha Wodo. Firma oferuje produkty dla miłośników muzyki takie jak np. tablice muzyczne i wkładki magnetyczne, które dają możliwość przechowywania dużej kolekcji płyt CD/DVD.
Również statuetkę Fortuny z rogiem obfitości odebrał Wojciech Wodo, który jest kierownikiem Inkubatora Przedsiębiorczości oraz członkiem zarządu Fundacji Manus, nagroda została przyznana Fundacji za wspieranie przedsiębiorczości akademickiej.
Gratulujemy!
Czytaj więcej na: pwr.edu.pl
Stypendia START 2015 dla Topowiczów
W sobotę 23 maja wręczono stypendia START 2015. Wśród laureatów konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej znalazło się troje topowiczów:
- Jan Paczesny
- Artur Rydosz
- Szymon Szott
Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej, animacji o programie START oraz relacji wideo. Podczas uroczystości odtworzono nagranie z wypowiedziami laureatów poprzednich edycji, m.in. topowiczki Anny Szkulmowskiej. W uroczystości brał równiez udział prof. Piotr Moncarz ze Stanford University, który skomentował uroczystość słowami "Topowicze górą!" :)
Pakt dla Nauki opublikowany
Kilkadziesiąt osób z różnych środowisk zaangażowało się w stworzenie dokumentu diagnozującego sytuację polskiej nauki oraz rekomendującego potrzebne zmiany.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią Paktu dla Nauki.
Pakt został przedstawiony osobiście m.in. minister nauki Lenie Kolarskiej-Bobińskiej oraz marszałkowi Sejmu Radosławowi Sikorskiemu.
Czytaj więcej na temat Paktu na obywatelenauki.pl
Wstępna wersja Paktu dla Nauki
W imieniu Obywateli Nauki zachęcamy serdecznie do konsultacji tekstu Paktu dla Nauki. Obywatele czekają na uwagi do 12 kwietnia, prosimy przesyłać je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Pakt dla Nauki to zestaw propozycji mających na celu naprawę sytuacji nauki i polepszenie kondycji uczelni w Polsce. W opracowanie propozycji czynnie zaangażowani byli przedstawiciele Stowarzyszenia Top 500 Innovators.