Kategoria: W mediach
- Utworzono: 02 luty 2015
pi.gov.pl - Brokerzy pomagają w komercjalizacji
Na Portalu Inowacji pokazał sie obszerny artykuł poświęcony Brokerom Innowacji.
Autor artykułu opisuje specyfikę i otoczenie pracy Brokerów oraz sam program MNiSW w ramach którego Brokerzy pracują na polskich uczelniach.
W treści wspomniano o fakcie, że około połowa Brokerów Innowacji to absolwenci Programu Top 500 Innovators.
Jednym z cytowanych w tekście ekspertów jest Dariusz Kołoda - topowicz. Zauważa on, że w ostatni czasie sporo się zmienio na lepsze w zakresie współracy nauki i biznesu. Dodaje też, że Obywatele Nauki i Stowarzyszenie Top 500 Inovators przygotowują propozycje systemowe, które mają ułatwić komercjalizację wyników badań naukowych, chodzi np. o możliwość awansu zawodowego na podstawie osiągnięć w transferze technologii.
Czytaj więcej na pi.gov.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 28 styczeń 2015
Dziennik Polski o udziale Topowiczki w programie mentoringowym Lean in STEM
Jak wspomina Dziennik Polski w wydaniu z dnia 28.01 2015 r. dr Bożena Tyliszczak z Politechniki Krakowskiej weźmie udział jako mentorka w programie Lean in STEM realizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
Gazeta wymienia sukcesy topowiczki w pracach badawczych na styku chemii, inżynierii materiałowej, nanotechnologii, biotechnologii, m.in. ponad 40 nagród i wyróżnień za wynalazki oraz udział w Programie TOP 500 Innovators.
Dr Bożena Tyliszczak bardzo pozytywnie ocenia całą inicjatywę, która jest pierwszym programem mentoringowym z obszaru wysokich technologii skierowanym do kobiet.
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 19 styczeń 2015
PAP - Rusza program mentoringowy dla kobiet w nauce i technologii
Portal PAP - Nauka w Polsce umieścił wzmiankę o prorgamie mentoringowym Lean in STEM organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jako mentorki zaangażowane w program są członkinie naszego Stowarzyszenia. Jak wymienia PAP są to m.in.:
dr Bożena Tyliszczak - biolog (Politechnika Krakowska);
Katarzyna Walczyk-Matuszyk - prezes Stowarzyszenia Top500 Innovators
Czytaj więcej na naukawpolsce.pap.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 09 grudzień 2014
bydgoszcz.pl - Bydgoszcz Szuka Talentów – zdobądź 100 000 zł na swój biznes
W czwartek 27 listopada 2014 r. ogłoszony został konkurs „100 na biznes” organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy współpracy Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Inwestycyjnego AIP Seed Capital. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, które mają innowacyjny pomysł na biznes i potrzebują kapitału na uruchomienie swojego projektu. Do dnia 21 grudnia 2014 r. przyjmowane będą formularze zgłoszeniowe. Następnie do końca roku zostaną one ocenione, a w styczniu 2015 odbędą się spotkania z inwestorem. Spotkanie poprowadzi Radek Ratajczak, Dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, który pierwsze kroki w biznesie stawiał prowadząc spółkę z o.o. w branży monitoringu mediów przy wsparciu funduszu inwestycyjnego. Pomysłodawca i twórca koncepcji Shopy, a także ekspert Design Thinking i wielki fan tej metodologii jako metody tworzenia innowacji. Radek jest również absolwentem Programu Top 500 Innovators – stażu na Uniwersytecie Stanforda oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy na Wydziale Telekomunikacji i Elektrotechniki.
Czytaj więcej na bydgoszcz.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 01 grudzień 2014
nauka.gov.pl - I Międzynarodowa Konferencja Humanistyki Cyfrowej - nowoczesne technologie w badaniach humanistycznych DARIAH.PL
Aby rozpropagować ideę humanistyki cyfrowej i zintegrować interdyscyplinarne środowiska zajmujące się tą tematyką w Polsce, Uniwersytet Warszawski przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zorganizował w dniu 27 listopada I Międzynarodową Konferencję Humanistyki Cyfrowej - nowoczesne technologie w badaniach humanistycznych DARIAH.PL.
W konferencji wzięło udział 120 osób - czołowi badacze z zakresu humanistyki cyfrowej w Polsce, którzy zaprezentowali projekty istotne na arenie międzynarodowej, przedstawiciele uniwersyteckich ośrodków humanistycznych z całej Polski, absolwenci programu „Top 500 Innovators”, przedstawiciele nauk technicznych, prowadzący badania interdyscyplinarne z pogranicza nauk technicznych i humanistycznych, a także reprezentanci zagranicznych konsorcjów – z Niemiec i Włoch, z którymi nawiązanie bliskiej współpracy jest szczególnie istotne z punktu widzenia dołączenia Polski do europejskiej sieci humanistyki cyfrowej.
Czytaj więcej na nauka.gov.pl