Kategoria: W mediach
- Utworzono: 14 październik 2014
pi.gov.pl - Design Thinking Week 2014 - pierwszy ogólnopolski festiwal design thinking!
„Design Thinking Week 2014” odbędzie się w dniach 20-24 października 2014 roku w 11 miastach w Polsce: Białymstoku, Częstochowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. W ciągu tygodnia zorganizowane i przeprowadzone zostaną ogólnodostępne i bezpłatne warsztaty, konferencje, spotkania i wystawy prac, których odbiorcami będzie łącznie ponad 1200 pracowników nauki i biznesu, przedstawicieli władz samorządowych, studentów oraz dzieci i młodzieży. Podczas tych wydarzeń uczestnicy będą mieli okazję poznać metodologię design thinking, a także wykorzystać ją w praktyce do planowania projektów i budowy innowacyjnych prototypów. W ramach „DT Week” swoją ekspertyzą podzielą się specjaliści ze Stanów Zjednoczonych, Europy, a także Polski - uznani wykładowcy oraz praktycy.
„Design Thinking Week” to inicjatywa „Stowarzyszenia Top 500 Innovators” oraz absolwentów programu „Top 500 Innovators”. Honorowy patronat nad inicjatywą objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - prof. Lena Kolarska-Bobińska, partnerem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, a sponsorami ogólnopolskimi - KIC InnoEnergy oraz BTM Innovation. W wydarzenie jest zaangażowanych również wielu partnerów i sponsorów lokalnych.
Czytaj więcej na: pi.gov.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 14 październik 2014
lodz.studentnews.pl - Posłuchaj i doświadcz Design Thinking w PŁ
Przez tydzień, od poniedziałku 20 października do piątku 24 października słowa Design Thinking będą najczęściej powtarzanym hasłem na Politechnice Łódzkiej.
Wszystko to za sprawą młodych polskich naukowców, którzy odbyli staż w ramach programu Top 500 Innovators Science - Management - Commercialization na amerykańskim Uniwersytecie Stanforda. Poznali wartość opracowanej tam metody kreatywnego rozwiązywania problemów i wrócili z przekonaniem, że wdrażanie design thinking jako sposobu generowania innowacyjnych rozwiązań w edukacji i biznesie może prowadzić do zwiększenia innowacyjności polskiego przemysłu oraz kreatywności społeczeństwa.
Czytaj więcej na lodz.studentnews.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 13 październik 2014
malopolska.pl - Design Thinking Week Kraków
Design Thinking Week Polska - to pierwsza na taką skalę promocja metodyki Design Thinking nad Wisłą. Wydarzenia odbędą się w dziesięciu miastach Polski. Ich celem jest przybliżenie metod Design Thinking jak najszerszemu gronu i próba zastosowania ich do wyzwań i problemów, które dotykają nas na co dzień.
Impreza zainicjowana została przez członków Stowarzyszenia Top 500 Innovators. W Design Thinking Week zaangażowały się uczelnie, firmy i organizacje pozarządowe, studenci i przedsiębiorcy, społecznicy i korporacje. Już wkrótce – od 20. do 24. października 2014 roku – w całej Polsce odbędą się warsztaty, konferencje, spotkania i wystawy. W Krakowie organizatorami są Creative Cracow, a formalnie: Fundacja Laboratorium Innowacji i Kreatywności (FLIK), oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie.
Konferencja Otwierająca Design Thinking Week Polska odbedzie się w poniedziałek, 20. października, w godz. 13:30 - 19:15. Wydarzenie wpisuje się w Google for Entrepreneurs Week i odbędzie się w siedzibie Google (Rynek Główny 12) w Krakowie.
Czyrtaj więcej na: www.malopolska.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 08 październik 2014
gdansk.pl - DESIGN THINKING WEEK 2014
W dniach 20-24 października 2014 r. w 10-ciu miastach w Polsce, tj. w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu, zorganizowane zostaną warsztaty, konferencje i wydarzenia towarzyszące promujące metodę Design Thinking.Design Thinking Week Polska 2014 to ogólnopolska inicjatywa absolwentów programu stażowo-szkoleniowego 'Top 500 Innovators Science – Management - Commercialization', w którym uczestniczą naukowcy i specjaliści transferu technologii z kraju.
DT Week Polska łączy i promuje realizowane przez absolwentów programu lokalne działania związane z design thinking w środowisku akademickim i w biznesie.
Uczestnicy spotkań i konferencji organizowanych w ramach Design Thinking Week 2014 zapoznają się z podstawami metody. Z kolei warsztaty pozwolą im osobiście doświadczyć jak Design Thinking wygląda w praktyce.
Czytaj więcej na www.gdansk.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 07 październik 2014
wrotapodlasia.pl - Stypendia ministerialne dla dwojga naukowców Politechniki Białostockiej
Dr inż. Joanna Mystkowska z Wydziału Mechanicznego oraz dr inż. Krzysztof Jurczuk z Wydziału Informatyki zostali laureatami dziewiątej edycji konkursu dla młodych wybitnych naukowców.
3 października Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała ponad 35 mln zł na sfinansowanie stypendiów naukowych dla młodych wybitnych naukowców prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło ponad 700 wniosków. Spośród nich wyłoniono 202 laureatów. Najlepsi badacze, którzy nie ukończyli 35. roku życia mogą liczyć na ponad cztery tysiące złotych miesięcznie przez okres do 3 lat.
Dr inż. Joanna Mystkowska Katedra Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej, Wydział Mechaniczny PB: „Prowadzone przeze mnie badania naukowe wpisują się w zakres inżynierii biomedycznej i obejmują badania nad biomateriałami, sztucznymi płynami biologicznymi, w tym nad opracowaniem preparatu sztucznej śliny. W tym ostatnim temacie, zespół w którym pracuję (kierowany przez prof. dr hab. inż. Jana Ryszarda Dąbrowskiego) prowadzi intensywną współpracę naukową z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku (w tym z Zakładem Farmakologii Doświadczalnej kierowanym przez prof. dr hab. n. med. Halinę Car). Pracujemy nad preparatem śliny, który będzie mógł być stosowany przez osoby z zaburzeniami wydzielania śliny naturalnej. Drugi obszar dotyczy badań wody poddanej działaniu rezonansu niskociśnieniowej, niskotemperaturowej plazmy (co nadaje jej postać niezdeklastrowanej struktury) i możliwości jej zastosowania w aplikacjach medycznych.”
Oprócz zasadniczej działalności naukowej dr. Mystkowska prowadzi współpracę z regionalnymi przedsiębiorstwami. Jest współautorką patentu i produktu pn. „Środek klejący na bazie tetrahydrofuranu”, który został wdrożony w systemie produkcyjnym przedsiębiorstwa Masterpress S.A. w Białymstoku. W latach 2010 – 2011 r. Joanna Mystkowska była stypendystką programu dla młodych doktorów w ramach projektu „Podniesienie potencjału uczelni wyższych jako czynnik rozwoju gospodarki opartej na wiedzy” współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestniczyła w licznych stażach krajowych w ośrodkach naukowych i przedsiębiorstwach produkcyjnych. W 2013 r. jako członek ministerialnego programu TOP 500 Innovators dr. Mystkowska przebywała na prestiżowym zagranicznym stażu naukowo-szkoleniowym w Stanford University (USA).
Czytaj więcej na wrotapodlasia.pl