Kategoria: W mediach
- Utworzono: 25 wrzesień 2014
forumakademickie.pl - Design Thinking Week 2014
20-24 października 2014 r. odbędzie się Design Thinking Week 2014 w 10-ciu miastach w Polsce, tj. w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu.W ramach Design Thinking Week 2014 zorganizowane zostaną warsztaty, konferencje i wydarzenia towarzyszące promujące design thinking. Ich uczestnicy zapoznają się z podstawami metodyki design thinking. Z kolei warsztaty pozwolą im osobiście doświadczyć jak wygląda praca tą metodą.
Czytaj więcej na forumakademickie.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 26 sierpień 2014
forumakademickie.pl - Naukowiec z impulsem do działania
Konkurs miał na celu promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. 80 proc. przyznanej kwoty to część subwencyjna na realizację nagrodzonego projektu badawczego, pozostałe 20 proc. stanowi indywidualne wsparcie dla laureata.
To kolejne wyróżnienie dla Wojtka. W czerwcu 2011 roku zdobył „Studenckiego Nobla” w kategorii nauk ścisłych, a na początku 2012 roku tytuł „Primus Ekspert” w kategorii informatyk. Jest także absolwentem programu Top 500 Innovators (przebywał na stażu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley).
Mgr inż. Wojciech Wodo w 2011 roku ukończył Informatykę na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich pod opieką prof. Mirosława Kutyłowskiego. Na Politechnice Wrocławskiej zajmuje się tematyką bezpieczeństwa komputerowego, bada metody identyfikacji i autoryzacji oraz kwestie nowoczesnych dokumentów tożsamości. Współpracuje z Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, m.in. realizując projekty w ramach Dolnośląski Bonu na Innowacje czy Dolnośląskiej Sieci Wzornictwa Przemysłowego. Jest członkiem Zarządu Fundacji MANUS oraz Rady Doktorantów Politechniki Wrocławskiej.
Źródło: forumakademickie.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 22 sierpień 2014
Times Higher Education
Artykuł pt. Poles return from visit to Valley ‘willing to take risks’ ukazał się w magazynie Times Higher Education.Kategoria: W mediach
- Utworzono: 19 sierpień 2014
Łódź Kreuje Innowacje
W najnowszym numerze magazynu informacyjnego miasta Łodzi (PDF) znajdują się dwa artykuły o Top 500.Kategoria: W mediach
- Utworzono: 11 sierpień 2014
Rozmowa z dr Anną Szkulmowską - EXPRESS BYDGOSKI
W nauce lepiej myśleć „Jak zrobić?" niż „Czy się da zrobić?"Akademik musi swoją pracę stricte naukową poprzeć teorią. To jest moja słaba strona, nie lubię tego. Uważam, że jeżeli coś działa, jest powtarzalne, to świetnie i nie muszę wiedzieć, jaki model teoretyczny za tym stoi. Jeśli pracuję dla przemysłu, to ważne jest nie to, czy moje badania są eleganckie, tylko żeby produkt, który oferuję klientowi, był niezawodny.
Z przedsiębiorczością naukowców jest tak: ci, którzy chcieli zająć się przedsiębiorczością, już to robią. Nam z AM2M się udało, ale to też kwestia dobrych warunków na naszym wydziale.
Młodym ludziom opowiadam czasem historyjkę babci Wandy. Gdy mówiła: „Wstaw ziemniaki o drugiej", to czasem to oznaczało włączenie kuchenki, czasem obranie ziemniaków, a czasem nawet bieg do sklepu po te ziemniaki. Właśnie taki sposób pracy staram się pokazywać młodszym współpracownikom. Do tego w rozwiązywaniu problemów trzeba być kreatywnym. Gdy myślimy „Jak zrobić?", a nie „Czy się da zrobić?", to udaje nam się realizować znacznie więcej, niż zakładamy. Na przykład, kiedy na potrzeby badań w AM2M szukaliśmy sposobu na jednorazowe odwirowanie dużej ilości krwi, a tradycyjne wirówki odpadały, wymyśliłam, że do tego celu równie dobrze nada się... zwykła wiertarka. Fizyka uczy kreatywności i jako na- uka o otaczającym nas świecie daje do tego świetne narzędzia. To kierunek dla ludzi, którzy są ciekawi albo dla tych, którzy chcą zmieniać świat. Inżynierowie opracowują coraz wydajniejsze urządzenia i często docierają już do granic - no właśnie - fizycznych. Tymczasem fizycy starają się je przekraczać. Inżynierowie zmieniają świat w sposób ewolucyjy, a fizycy dokonują rewolucji.
Czytaj więcej w Express Bydgoski