Kategoria: W mediach
- Utworzono: 09 czerwiec 2014
Znamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Przedsiębiorczości Akademickiej
Ogólnopolski Konkurs Przedsiębiorczości Akademickiej wyróżnia i promuje młodych przedsiębiorców akademickich, skupionych wokół uczelnianych inkubatorów przedsiębiorczości.
W środę w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej statuetki wręczał laureatom profesor Eugeniusz Rusiński, prorektor ds. badań naukowych i współpracy z gospodarką. – To dla mnie wielka radość, że młodzi biznesmeni, skupieni wokół Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, promują i rozwijają swoje produkty. Taka działalność to przyszłość naszego kraju – mówił profesor Rusiński.
W trakcie gali w Strefie Kultury Studenckiej wyróżniono dodatkowo osiem innowacyjnych firm Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości:
Z inkubatora Politechniki Wrocławskiej - 360 Degrees Rafała Juszko i Wojciecha Wodo (TOP 500 Innovators), Q-BOT Michała Ogórka, TK Games Piotra Sobolewskiego, Oxy Energy Group Marka Solanko i Marka Kułażyńskiego oraz Mbranes Macieja Łukawskiego.
Z inkubatora Uniwersytetu Zielonogórskiego - Sidus Novum Andrzeja Głoda i Marcina Nowakowskiego.
Z inkubatora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - Consonance Rafała Samborskiego.
Z inkubatora Uniwersytetu Rzeszowskiego - Biosphere Sylwii Salach.
Specjalna statuetka dla osoby wspierającej przedsiębiorczość akademicką trafiła do rąk Małgorzaty Dynowskiej, zastępcy dyrektora generalnego ds. inkubacji i rozwoju firm we Wrocławskim Parku Technologicznym, gdzie od 2010 roku kieruje procesem inkubacji przedsiębiorców akademickich.
Ogólnopolski Konkurs Przedsiębiorczości Akademickiej jest częścią V Festiwalu Przedsiębiorczości Akademickiej, zorganizowanego na Politechnice Wrocławskiej już po raz piąty.
Czytaj więcej na www.pryzmat.pwr.edu.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 09 czerwiec 2014
Trwa małopolski Festiwal Innowacji
"Dzisiejsze inspiracje innowacją przyszłości – Małopolska Case Study" – pod takim hasłem odbyła się dziś konferencja zorganizowana przez UMWM. Wydarzenie było jednym z punktów programu Małopolskiego Festiwalu Innowacji. W debacie na temat wspierania innowacji i badań w małopolskich przedsiębiorstwach wziął udział wicemarszałek Roman Ciepiela.
W konferencji wzięli udział przedstawiciele świata nauki, biznesu, specjaliści ds. ekonomii oraz analitycy rynków gospodarczych. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządu, Województwo Małopolskie prezentował wicemarszałek Roman Ciepiela. Spotkanie poprowadził wysoko ceniony ekonomista i analityk rynków finansowych Marek Zuber.
W pierwszej części konferencji znalazły się prezentacje przygotowane przez naukowców oraz przedstawicieli przedsiębiorstw. Tomasz Szuba, przedstawiciel Banku Światowego opowiedział o procesie przedsiębiorczego odkrywania. Prezes firmy Ateknea Solutions Narcís Clavell wskazał europejskie przedsiębiorstwa, które wdrażają innowacje i korzystaj z funduszy Komisji Europejskiej. Natomiast Michał Markiewicz (UJ) i Eliasz Kańtoch (AGH) zaprezentowali program TOP 500 Innovators , którego celem jest podnoszenie kwalifikacji naukowców i pracowników centrów transferu technologii w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników.
Czytaj więcej na www.malopolskie.pl
Kategoria: W mediach
- Utworzono: 21 maj 2014
Dzień Polski w Dolinie Krzemowej
Ponad 60 przedsiębiorców, naukowców, ekspertów biznesowych i przedstawicieli agencji i organizacji rządowych z Polski i USA wzięło udział w konferencji z cyklu „Poland Day in Silicon Valley 2014” na Uniwersytecie Stanforda. NCBR reprezentował Daniel Maksym, kierownik Działu Rozwoju Infrastruktury na rzecz Badań i Rozwoju.
„Poland Day in Silicon Valley 2014” to cykliczne konferencje naukowo-biznesowe organizowane przez Polish Trade Council (USPTC) we współpracy z absolwentami programu Top 500 Innovators. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była nowa perspektywa finansowa 2014-2020, a także zagadnienia współpracy pomiędzy Polską a USA. W spotkaniu wzięli udział m.in. laureaci kilku edycji programu US-Poland Innovation HUB (m.in. LGBS i Intratel) oraz beneficjenci realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu GO_GLOBAL.PL, m.in. GTH Solutions.
Czytaj więcej na www.ncbir.pl.Kategoria: W mediach
- Utworzono: 21 maj 2014
Narodowe Centrum Nauki ...w Lublinie
W dniach 9-10 kwietnia w Lublinie odbyły się drugie Dni Narodowego Centrum Nauki. Rozpoczęło je specjalne posiedzenie Rady NCN, na które zaproszono rektorów uczelni lubelskich i z sąsiadujących województw. Omawiano nie tylko problemy związane ze składaniem wniosków grantowych i ich rozpatrywaniem, ale także kwestię przeznaczenia na finansowanie badań podstawowych części funduszy z Horyzontu 2020
[...]Odbyło się też 17. seminarium Rady Młodych Naukowców z cyklu „Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce”. Profesorowie Michał Karoński i Krzysztof Nowak mówili o skierowanych do młodych badaczy konkursach NCN. Przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE oraz Stowarzyszenia TOP500 Innovators omawiali inne możliwości finansowania badań prowadzonych przez młodych naukowców.
Czytaj całość na forumakademickie.pl.Kategoria: W mediach
- Utworzono: 21 maj 2014
Konferencja Dzisiejsze inspiracje innowacją przyszłości - Małopolska Case Study
Dzisiejsze inspiracje innowacją przyszłości – Małopolska Case Study, pod takim hasłem 29 maja 2014 roku w Hotelu Holiday Inn Kraków City Center, ul. Wielopole 4 , odbędzie się konferencja zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. To następny ważny element Małopolskiego Festiwalu Innowacji, wspierającego i promującego innowacyjny rozwój województwa.
Konferencję oficjalnie rozpocznie i powita przybyłych gości Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa. Spotkanie poprowadzi wysoko ceniony ekonomista i analityk rynków finansowych Marek Zuber. Jego obszerna wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem, które zdobywał m.in. przewodnicząc doradcom ekonomicznym w poprzednich rządach, pracując jako analityk i ekonomista w banku BPH, a także jako Główny Ekonomista w TMS i TMS Brokers.
Podczas konferencji zaprezentowane zostaną m.in. konkretne przykłady wdrożonych innowacji w wiodących firmach regionu, dynamiczna, krakowska scena start’upowa, a także sposoby komercjalizacji i wdrażania prac B+R do gospodarki. Dowiemy się także, jakie korzyści wynikają z implementacji innowacji w działalność gospodarczą. W efekcie tych działań małopolskie firmy mogą stać się bardziej konkurencyjne na rynku globalnym, wpływając istotnie na rozwój gospodarczy regionu. Uczestnicy konferencji wraz z prowadzącymi prelekcje zastanowią się jakie działania należy podejmować, aby nasze województwo realizowało plan rozwoju wzorując się na przykładach liderów w świecie technologicznego postępu takich jak na przykład Dolina Krzemowa. Obecność osobistości ze świata nauki, biznesu, specjalistów ekonomii oraz analityków rynków gospodarczych pozwoli na przybliżenie uczestnikom konferencji najnowszych trendów oraz rozwiązań w dziedzinie rozwoju gospodarczego.
W programie konferencji Małopolska Case Study wystąpienie Tomasza Szuby, przedstawiciela Banku Światowego, który opowie o procesie przedsiębiorczego odkrywania. Prezes firmy Ateknea Solutions Narcís Clavell, wskaże jakie europejskie przedsiębiorstwa wdrażają innowacje korzystając z funduszy Komisji Europejskiej. Część prelekcji poprowadzą Michał Markiewicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Eliasz Kańtoch z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zaprezentują program TOP 500 Innovators, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji naukowców i pracowników centrów transferu technologii w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników. O badaniach i rozwoju jako głównym źródle innowacji w gospodarce dostarczy informacji Piotr Dumania, Koordynator Projektu SMART FRAME z Instytutu Technologii Elektronowej.
Czytaj całość na małopolska.pl